Nowy news

• autor: altamira, 2014-05-21 11:09

NIEDZIELNA PRZEGRANA

I ZWYCIĘSTWO...

Przed meczami naszych drużyn w ostatni weekend, napisałem, że pomimo walki i bardzo dobrej gry nie zawsze to się przekłada na korzystny wynik. Wyniki w tej rundzie to seria zwycięstw i seria porażek. Ale spośród dwóch naszych ekip lepiej spisują się seniorzy. Sprawdziło się to także w ostatnią niedzielę w Elgiszewie.

Niestety, juniorom "Iskry" nie udało się stawić oporu znacznie wyżej notowanemu przeciwnikowi jakim jest zespół "Unifreeze'. Przegrali aż 0:7. Pierwszą połowę przegrywali 0:3, ale w drugiej było jeszce gorzej i ostateczny wynik  to porażka 0:7.  rzeba powiedzieć, że w drugiej częsci meczu nasi juniorzy mieli dwie bardzo dobre sytuacje; raz po stzrale naszego zawodnioka piłka trafiła w słupek, a raz w sytuacji sam na sam nasz gracz strzelil za słabo i piłkę bez problemu złapał bramkarz gości. Momentami wydawało sie jakby nasi zawodnicy tracili wiarę w swoje umiejętności i oczekiwali już na zakoczenie nie tylko meczu ale i złej w ich wykonaniu rundy.Wydaje sie to jedną z istotnych przyczyn porazek naszych juniorow. Niestety nie udało się zdobyć chocby honorowego trafienia.Juniorzy wraz z zaległym meczem z UKS Chełmno mają do rozegrania jeszcze 5 kolejek, z a więc jest szansa na podreperwowanie bilansu punktowego. Najbliższa nadaży się już w najbliższą niedzielę, kiedy to do Elgiszewa zawita drużyna "Cyklonu" Kończewice.

Oto skład juniorów "Iskry": Beck M., Burak M., Chojnicki M., Lesiński S. (J. Jurkiewicz '53), Jędrzejczak B. (Jędrzejczak J '75), Kowalski D.(Gorczyński M. '63) Jenczewski P., Drzażdżewski Ł., Susarski M., Szymanek B.,

Rezerwa: Jędrzejczak B., Janicki M.,

Drugi mecz tego dnia w Elgiszewie to spotkanie seniorów 'Iskry' z Węgrowianką. Mecz ten wyglądał praktycznie tak samo jak spotkanie w poprzedniej rundzie w Węgrowie, gdzie udało się zwyciężyć 2:0. Ale tak samo jak poprzednio tak i w niedzielę nie było łatwo.  Niedzielny mecz zaczęliśmy z animuszem: w ciągu pierwszych 20 minut mieliśmy 3 okazje do strzelenia gola. Dwie bliźniacze okazje miał S. Nurkowski, ale dwa razy próbując strzelać z ostrego kąta chybiał.  W 30 minucie piłka trafiła w poprzeczkę, odbiła się na linii bramkowej i wyleciała w boisko, a dobitka naszego zawodnika przeszła nad poprzeczką. Trzeba przyznać, że w tych trzech sytaucjach doskonale im zawodnikom dogrywali nasi pomocnicy. Niestety do przerwy nie udało się naszym zawodnikom zdobyć gola. Nasza drużyna miała widoczną przewagę, goście się główni bronili, sporadycznie próbując kontratakować.  Teoretycznie mógły sie powtórzyć obrazek z naszych poprzednich meczów, kiedy to przeważamy, gramy lepiej, stwarzamy okazje, ale ich nie wykorzystujemy, co się mści. Goście dwukrotnie poważnie zagrozili naszej bramce w I połowie, ale albo strzał był słaby i w środek bramki, albo niecelny.  Druga połowa zaczyna się od walki w środku pola. Po kilkunastu minutach znowu dochodzimy do przewagi czego efektem jest doskonała sytaucja A. Wieczyńskiego, który uderzając piłkę minimalnie chybia. Czas ucieka a my wynik nadal remisowy. Tak jest do 67 minuty, kiedy to błąd bramkarza gości wykorzystuje A. Wieczyński i strzela na 1:0. Krótko po tym, wynik mógł podwyższyć wprowadzony chwilkę wcześniej M. Wróblewski, który znalazł sie przed bramkarzem gości, ale po jego sprzale piłka mija bramkę. Ale nasi zawodnicy nie odpuszczają i grają do końca. W 77 minucie po rzucie rożnym dla "Iskry" drugiego gola w tym meczu strzela głową Wieczyński.  Jest 2:0 dla 'Iskry" i już nieco spokojniej mogą grać nasi zawodnicy.

Do końca rundy pozostały 4 kolejki, a w najbliższą sobotę czeka nas wyjazdowy mecz z "Kasztelanem",ktory ostatnio zremisował z "Pomowcem".

Skład 'Iskry": Kozłowski M., Pukłacki J., Zgardowski P. Duszyński M., Jasiński H. (Kruczyński P.'45), Nurkowski S., Marcinkowski B., Ciechacki P., Wieczyński A. (br. x2), Łęgowski P. (Jurkiewicz L. '85), Gorczyński D. (Wróblewski M. '65).